Як купити держмайно через аукціони Прозорро

Державне майно представлено у вигляді активів, що перебувають у власності у комунальних і державних підприємств. Це земельні ділянки, техніка та транспорт, непрофільні активи, нерухомість, сировина тощо. Реалізується воно через платформу Prozorro.Sale. Як правило, це об’єкти, які не представляють стратегічної цінності. В результаті відбувається поповнення державного бюджету, а бізнес, у свою чергу, може модернізувати об’єкт та отримати вигоду від його використання.

Як відбувається продаж на аукціоні Прозорро

Слід враховувати, що торги проводяться в різних напрямках. На аукціон може бути виставлена:

  1. оренда вагонів;
  2. мала приватизація;
  3. оренда або передача прав власності;
  4. відчуження майна.

За допомогою аукціону найзручніше придбати або взяти в оренду майно. Лоти розміщуються на електронних майданчиках, акредитованих в ProZorro.Sale. Фізичні та юридичні особи можуть знайти цікаві об’єкти та взяти участь в торгах. Для цього необхідно зареєструватися на одному з майданчиків. При цьому учасники можуть перебувати в будь-якій точці світу. Торги відбуваються прозоро, за кожним етапом можуть спостерігати не тільки учасники, а й сторонні спостерігачі.

Через Prozorro.Sale реалізується не лише держмайно, а й інші товари, наприклад – необроблена деревина. Більше інформації за посиланням: https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/kuplyu-brus-suhostij-na-elektronnh-auktsionah-prozorroprodazhi/.

Електронні торги через Prozorro – переваги

Продавцями товар виставляється на електронних майданчиках, при цьому обов’язково дотримуються всі норми законодавства, що стосуються приватизації, банкрутства або іпотеки. При продажу обов’язково має бути прийняте рішення місцевої ради, органів влади або суду. Аукціони з продажу державного майна бувають двох видів:

  • Класичні – відбувається на підвищення суми. Складається з трьох раундів, останнім робить ставку учасник з найвищою сумою в попередньому раунді.
  • Голландські – торги йдуть на зниження. Особливістю є те, що учасникам невідомо, скільки у них суперників. Суми відкриваються на останньому етапі.

Для участі в торгах важливо підібрати електронну площадку, яка пройшла акредитацію. Після реєстрації можна переглядати лоти, їх можна впорядкувати по регіону. У всіх лотах є фотографії та докладні характеристики. Слід враховувати, що реєстрація на майданчику та перегляд пропозицій – абсолютно безкоштовні.