Міністерством юстиції був підписаний приказ, відповідно до якого арештоване майно в Україні відтепер продається через систему Прозорро.Продажі. Це державне підприємство вже взяло на себе функції адміністратора електронної торгівельної системи, при чому підприємство СЕТАМ продовжить існувати, виконуючи функції організатора аукціонів. Система Прозорро виконує свої функції через 40 акредитованих торгівельних майданчиків.
Переваги продажу арештованого майна через відкриті онлайн торги
Завдяки нововведенню влада змогла забезпечити універсальний підхід до реалізації арештованого майна з тими видами аукціонів, що вже використовуються в сфері банкрутства, малої приватизації та ФГВФО. Для придбання лоту покупці можуть використати будь-який торгівельний акредитований майданчик. Дізнатися про те, які електронні платформи на даний час є найпопулярнішими в сфері реалізації майна, можна на сайті sale.uub.com.ua.
Використання системи Прозорро.Продажі для реалізації арештованого майна вже показало свої результати. Завдяки доступності торгів значно збільшилась кількість бажаючих придбати таке майно, а це в свою чергу призвело до збільшення вартості лотів. Збільшилися і надходження до бюджету завдяки тому, що майно стало продаватися по справедливій ціні, а корупційні схеми, що існували на цьому ринку багато років, були повністю зруйновані.
Серед задач, що стояли перед розробниками системи, було наступне: розмежувати адміністративні функції системи, спростити процедуру повернення гарантійних внесків, а також урегулювати питання порядку дискваліфікації учасників.
Завдяки Прозорро арештоване майно стало продаватися швидше та дорожче, кредитори змогли отримати значну частину втрачених коштів, так як майно реалізувалося по справедливій ціні. Ознайомитися з повною інформацією щодо продажу арештованого майна в Україні можна за посиланням https://sale.uub.com.ua/news/u-lqvovi-areshtovane-majno-prodavatymetqsya-na-prozorro-prodazhi.
Особливості реалізації арештованого майна
В 2016 році був затверджений Порядок продажу арештованого майна, відповідно до якого усі види вилученого у боржників майна будуть продаватися на електронних аукціонах відкритого типу. Отримані від продажу кошти будуть направлені на виконання кредитних зобов’язань. До нововведень придбати таке майно можна було лише на закритому аукціоні, що проводився не в онлайні. При цьому досить часто така реалізація супроводжувалася корупційними схемами. Майно боржника продавалося за безцінь тому, хто дав хабар. Інколи найбільш цікаві об’єкти взагалі «зникали» зі списку лотів.
Значних прибутків звичайні аукціони щодо продажу арештованого майна не приносили. Успішними виявлялися лише 2 з 10 аукціонів, при цьому кінцева вартість лоту дуже рідко перевищувала стартову ціну більш, ніж на 3%. Взагалі держава зазнала мільярдних збитків від корупційних схем та порушень. Саме тому й була створена система Прозорро.Продажі, в якій не може існувати корупції та змови, а усіх порушників відразу видаляють із неї.