Бувають ситуації, коли кредитор банківської організації як би розігрує на аукціонах своїх боржників, а точніше — право вимоги за кредитним договором. Звичайно, таке можливе лише в тому випадку, якщо подібні правила і критерії прописані в кредитному договорі, в іншому випадку порушуються права клієнта банківської організації. Такі аукціони в великих кількостях проходять на торгових біржах. Які ж можна відзначити правила в проведенні таких торгів?
По-перше, варто сказати, що проводити процедуру викупу права вимоги за кредитним договором можуть будь-які фізичні та юридичні особи, за винятком самої банківської організації, боржника, з яким було укладено кредитний договір, а також його представника. При здійсненні операції всі дані будуть перевірятися, а тому будь-які невідповідності правилам і вимогам підуть отримання відмови в придбанні даного права. Більш детально ознайомитися з усіма правила проведення таких аукціонів, а також дізнатися про те, які бувають кредитні договори з правом вимоги, як їх отримати і правильно ними розпоряджатися, можна на сайті Асоціації біржових майданчиків aeaep.com.ua. А в чому взагалі полягає такий викуп?
Основною особливістю і суттю такої процедури є те, що після викупу права вимоги за кредитним договором як би змінюється кредитор — їм стає той, хто придбав таке право. Новий кредитор має повне право вимагати від боржника повернення грошових коштів, звертатися з цього приводу до суду, для зобов’язання погашення через судових приставів, і так далі. За підсумком людина може отримати певний досвід в цій справі, а також заробити в тому випадку, якщо все-таки вийти повернути кошти з боржника банківської організації одні з наявних законних методів.