Будівельні тендери

Саме дана категорія тендерів вважається найбільш затребуваною і найчастіше на тлі таких пропозицій виникають суперечки і скандали до того моменту поки не була прийнята відповідна реформа. Раніше інформація про такі торгах проводилася максимально приховано, а інформація про таких аукціонах ретельно приховували від простих учасників, воліючи наближених або віддаючи тендер корупційним способом.

Тендер на будівництво

Будівельний тендер — це досить індивідуальна пропозиція, а значить замовник має право прописати жорсткі вимоги до кваліфікації, які будуть підходити лише одному конкретному участнику. До таких тендерів ускладнений доступ не тільки для потенційних виконавців, але і для тих, хто буде контролювати процес виконання роботи. Саме з цієї причини, до вступу в силу реформи, практично всі будівельні аукціони були виграні за домовленістю, а не тими, хто пропонував більш вигідні умови.

Реформа

Починаючи з 2016 року, коли було постановлено проводити всі будівельні тендери через сайт Прозорро https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/yak-prohodyat-budivelni-tendery-pislya-reformy-derzhzakupivel кількість корупційних продажу будівельних аукціонів знизився до мінімуму, так як тепер за допомогою сайту легко перевірити недобросовісних виконавців і проаналізувати хід минулого аукціону. Після введення жорстких правил підрядникам стало досить легко отримати вимоги до потенційним виконавцям. Крім цього, підрядник може зв’язуватися з замовником і задавати всі питання, на які повинен у визначений термін отримати відповідь.

Тендери

Будівельні тендери не рідкість, особливо в великих обласних містах і столиці, так як постійно необхідно реконструювати будівлі, розширювати межі і зводити глобальні споруди. Найбагатшим на такі тендери є Київ, так як в столиці необхідно підтримувати відповідний рівень, а значить реставраційні роботи будівель, доріг та інфраструктури тут проводяться частіше. Для цього завжди необхідні кваліфіковані виконавці.

При виграші в аукціоні компанія залишається у велику вигоду, саме тому навіть на торгах на офіційному сайті намагаються повернути деякі шахрайські схеми. Не рідкість і тіньові домовленості, з якими ведеться щоденна боротьба. Перемогти корупцію головне завдання реформи державних закупівель. Завдяки введеної електронної платформи Прозорро в 2016 році державний бюджет вже заощадив не один мільйон гривень, а ставлення замовника і підрядника стали набагато щирими.