Відкритий ринок землі сільськогосподарського призначення – купити ділянку на Prozorro.Sale

Фізичні та юридичні особи, які бажають продати землю, — з одного боку, та фермери, які хочуть придбати або взяти в оренду — з іншого. Земельна біржа допомагає повністю задовольнити всі їх запити. Це важлива частина ринку, оскільки саме тут проводяться земельні аукціони, і кожен може купити або продати землю. Земельна біржа забезпечує конкуренцію між учасниками, тому власник ресурсу отримує за це справедливу винагороду.

Ви можете придбати або взяти в оренду землю, яка не призначена для сільськогосподарського виробництва, на одній з товарних бірж, що успішно працюють по всій країні. Такі організації фактично формують сучасну земельну біржу. Їх робота регламентується Законом «Про товарну біржу». Всі торгові операції, пов’язані із землями сільськогосподарського призначення, здійснюються відповідно до положень Земельного кодексу та Закону України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».

Відкритий ринок землі – за якими правилами продаватимуть с/г угіддя в Україні

Починаючи з 2002 року, було введено мораторій на відчуження певних видів сільськогосподарських угідь, які згодом зазнали значних змін, спрямованих на його запобігання.

На сьогоднішній день мораторій поширюється на відчуження таких видів земель: 

  • земель товарного сільськогосподарського виробництва;
  • земельні ділянки, виділені із земельних паїв (паїв);
  • земельні паї (паї) та всі сільськогосподарські землі державної та комунальної власності, що в комплексі становить левову частку всіх сільськогосподарських угідь України.

Крім того, забороняється змінювати цільове призначення земель, що перебувають у приватній власності.

Відкриття ринку землі в Україні та його реалізація на аукціоні Прозоро.Продажі

Протягом шести місяців після оприлюднення Закону Кабінет Міністрів повинен розробити та затвердити порядок фінансової підтримки громадян та юридичних осіб (у тому числі фермерських господарств) на придбання земель сільськогосподарського призначення. Очікується також, що уряд пропонує зміни до бюджетного кодексу для створення Фонду розвитку сільських територій в рамках спеціальних фондів державного та місцевих бюджетів, кошти з яких підуть на видатки регіонального розвитку.

Електронна торгова система Прозоро.Продажі за два роки діяльності продала майна на 11,8 млрд грн. На аукціонах зареєстровано 9000 учасників. У системі було оголошено 194 тис. Аукціонів.

Потенційно всі учасники системи https://uub.in.ua/post/VdkrittyarinkuzemlvUkrantaprodazhnaonlaynauktsonah_1 мають чесну та відкриту конкуренцію, яка формує ринкову ціну майна під час аукціону.