Прозорро – зручний майданчик для продажу майна банкрутів

Деякі компанії йдуть у відрив, розвиваються і осягають нові горизонти, інші топчуться на місці, а треті закриваються. На жаль, на Україні кількість організацій, що проходять процес ліквідації, зростає. Причому банкрутами можуть стати не тільки банки, але й комунальні служби. Швидкий продаж активів боржника дає змогу якомога скоріше задовольнити вимоги кредиторів та в цілому позитивно впливає на економіку. В Україні таке майно продається на публічних торгах Прозорро. Детально ознайомитись с особливостями проведення аукціонів на ProZorro.Sale можна за посиланням на сайті: sale.uub.com.ua.

Яке майно реалізується

Якщо організація визнається банкрутом, її майно реалізовується, а виручені кошти направляються на задоволення вимог кредиторів. В першу чергу реалізується ліквідне майно:

  • службові автомобілі та інший транспорт;
  • офіси та складську нерухомість;
  • меблі;
  • кредитні зобов’язання клієнтів.

Продаж державного та комунального майна збанкрутілої організації відбувається на майданчику Prozzoro.Sale через аукціон. Така норма зафіксована в законодавстві України, вона є законною та обов’язковою до виконання.

Як відбувається аукціон з продажу активів і майна

Потенційний покупець заходить на офіційний сайт системи Прозорро та обирає ті торги, в яких хоче взяти участь. Далі:

1.       Покупець вивчає ціну та умови. Якщо торги вже відбулися й переможець визначився, то відповідний напис у віконці проінформує про це.

2.       Відкривши сторінку з певним лотом, можна отримати всю необхідну інформацію про нього. Наприклад, якщо планується купити автомобіль, то будуть показані всі технічні характеристики: рік випуску, модель, колір, пробіг тощо.

3.       Якщо умови угоди влаштовують, то сторони можуть зв’язатися один з одним за вказаними в лоті телефонами, електронною поштою.

Важливо уважно дивитися регіон, в якому виставлено лот. Може виявитися так, що покупець буде перебувати в іншому регіоні України.

Переваги аукціону системи Прозорро

Відкритість. Всі учасники відомі та не приховують себе. Кожен учасник може спостерігати за всіма зацікавленими особами в торгах. Принцип вільної інформації та публічного процесу допомагає відсіяти неблагонадійні угоди. Кожен спостерігає за кожним.

Доступність. Брати участь в торгах може кожен українець, причому як фізична особа, так і юридична.

Великий список лотів. Тут кожен може знайти свою нішу та придбати для неї недороге обладнання, транспорт, акції – все те, що розпродається при банкрутстві.

Така прозора система вигідна обом сторонам. Продавець в даному випадку показує, що він є добропорядним суб’єктом, чи не ховається від правосуддя, а скоріше навпаки – хоче виплатити більшу винагороду для своїх кредиторів, яких підвів. Споживач при цьому може купити за недорого будь-яке його актив. Причому ціна може бути нижчою за ринкову в 1,5-2 рази. 

Майданчики ProZorro.Sale активно використовуються для організації прозорих торгів не лише арештованого, але й іншого майна, у тому числі нерухомості. Докладніше за посиланням: https://sale.uub.com.ua/ru/filter/real-estate-sale.