При зацікавленості електронними торгами багато новачків в цьому питанні не розуміють, де можна дізнатися про всі пропозиції і знайти, що цікавить. При тому, що система швидко розвивається і пропонуються сотні лотів потрібно вміти швидко орієнтуватися і знаходити потрібне.
Найбільший список торгів в Україні пропонує майданчик Українська Універсальна Біржа sale.uub.com.ua. На ній успішно реалізується велика кількість лотів, а система їх пошуку повністю автоматизована, що робить користування максимально комфортним.
Користувачі при пошуку тендера можуть піти двома шляхами:
1. Шукати цікавлять пропозиції виключно на біржі або сайті великої компанії.
2. Аналізувати і планувати кожну стадію підготовки тендерної пропозиції.
Другий шлях досить складний, він складається радше для людей, які вже не перший рік беруть участь в аукціонах. Тому користувачі найчастіше вибирають перший. Пошук через біржу дуже зручний, особливо якщо це відбувається в зв’язці з системою Прозорро.Продажі. Інші аналоги грішать частими збоями в системі, що не дає можливість провести якісний пошук. Prozorro.Sale працює в зв’язці безпосередньо з державної базою. Завдяки цьому користувач бачить всі актуальні пропозиції в упорядкованому вигляді. Крім того на підставі пошуків система автоматично аналізує дії і пропонує варіанти, які можуть зацікавити користувача.
Пошук аукціонів через пошукові системи
Крім того, що в системі можна знайти всі актуальні пропозиції — їх можна ще й відфільтрувати. Тобто різні фільтри дадуть можливість отримати релевантний для себе результат. Серед критеріїв відбору можуть бути:
● назва лота;
● спосіб проведення аукціону;
● в якому місті знаходиться лот;
● вартість;
● яка організація надає і т.д.
Тендери, які зацікавили можна відзначити, як вибраний. Виходячи з обраних фільтрів для користувача регулярно формуються пропозиції, які приходять на пошту і можуть бути потенційно цікавими.
Купувати об’єкти через електронні торги надійно і вигідно. Через пошук на біржі можна знайти нерухоме майно на продаж, в оренду, транспортні засоби, цінні папери, права на користування і т.д. При тому кожен лот має ціну значно нижче ринкової.
При виборі певного тендера є можливість відслідковувати хід його просування. Така інформація доступна через особистий кабінет користувача. Щоб в нього потрапити в обов’язковому порядку необхідно пройти процедуру реєстрації на сайті.
При великій кількості пропозицій важливо вміти швидко і правильно організувати пошук, щоб не пропустити цікаву пропозицію
На УУБ все організовано інтуїтивно зрозуміло
Досить вибрати необхідний розділ і в ньому відразу відобразяться всі пропозиції і актуальний статус по ним. Наприклад, мала приватизація https://sale.uub.com.ua/ru/filter/privatization. При переході по посиланню відразу видно, по яким лотам вже йде аукціон, які завершені, на що набирають учасників в даний момент або скоро почнуть (після підписання документів).
При правильній організації пошуку тендерів є велика можливість викупити майно за дуже привабливою ціною. З урахуванням того, що електронна торгівля набирає більших обертів в аукціонах беруть участь не тільки великі підприємства, а й приватні особи. Відповідно конкуренція більше. Тому важливо вчасно знайти лот і встигнути зробити свої ставки.