Орендувати землю різного цільового призначення через торги онлайн

Переломним моментом у розвитку агросектору України стали 2020-2021 роки. У цей період набули чинності нові закони та постанови, що регулюють поводження із землею сільськогосподарського призначення будь-яких форм власності. Як наслідок, орендувати землю тепер можна абсолютно для будь-яких цілей.

В системі Прозорро. Продажі, спираючись на закони визначено місце проведення онлайн-аукціонів. Система забезпечує справедливі та чесні умови для всіх учасників. Взяти участь у торгах можна через офіційний майданчик Української енергетичної біржі.

Орендувати земельну ділянку для ведення підприємницької діяльності

Сьогодні мільйони гектарів земельних угідь різного призначення доступні громадянам України на офіційному ринку. Наразі вони можуть по праву скористатися своїми активами, а також орендувати ділянки державної та комунальної власності. У цьому процесі їм активно допомагає система Prozorro.Sale, яка викорінює корупції та тіньові схеми реалізації земельних активів.

Під тимчасовим використанням розуміється укладання договору оренди власником земельної ділянки. Він формується на базі такої інформації:

 1. Характеристики земельної ділянки (площа, кадастровий номер розташування, період укладання договору, сума оплати за оренду та період виплати).
 2. Обмеження, що накладаються на орендаря, якщо він не дотримуватиметься умов використання ділянки за цільовим призначенням.

Взяти ділянку у тимчасове використання можна на 50 років, тривалість періоду визначається з цільового призначення. Якщо брати до уваги сільськогосподарську землю, її можна орендувати терміном щонайменше 7 років.

Сума сплати за оренду визначається такими факторами:

 1. Місцем розташування ділянки та наявністю зручностей;
 2. Якістю ґрунтового покриву;
 3. Площею;
 4. Величиною потенційного прибутку.

Але чинний закон наголошує, що мінімальна сума оплати за використання землею сільськогосподарського призначення становить 3% її сумарної вартості, тобто нормативно-грошової оцінки.

Як орендувати землю на Прозорро.Продажі

Після проведення земельної реформи процес оренди земельних ділянок став дуже популярним на території України, що дає додатковий попит на електронні земельні аукціони. Усі торги земельними ділянками, що проходять на Prozorro.Sale можна знайти на майданчику Української енергеичної біржі https://sale.ueex.com.ua/news/yak-vzyaty-zemlyu-v-orendu-cherez-systemu-prozorro-sale

Щоб взяти землю в оренду на публічних аукціонах, необхідно виконати ряд кроків:

 1. Пройти реєстрацію на майданчику Української енергетичної біржі.
 2. Виберіть лот, який відповідає параметрам.
 3. Внести всі грошові внески.
 4. Надати документи.
 5. Підвищувати ставку, доки вона стане переможною.
 6. Підписати договір.

Торги щодо реалізації передбачають виключно електронний варіант. Це означає, що поставити свою ціну за лот ви можете з будь-якої точки України.