Де придбати криптовалюти

На сайті CoinMarketCap.com, де представлені майже всі монети, що торгуються в даний час, налічується понад 18 000 монет. Це число таке частково тому, що створити монету дуже просто, а нормативних актів не так багато. Однак не можна сказати, що більшість із цих монет матимуть якесь значення. Менше половини цих монет мають обсяг торгівлі понад 1 мільйон доларів на день.

Важливі криптовалютні пари можна знайти на популярних крипто біржах, таких як https://www.bybit.com/ru-RU/

Що потрібно знати

Ось кілька ключових фактів про ринок криптовалют у 2022 році, які вам необхідно знати:

  • Біткоін — найвідоміша криптовалюта, проте вона не є найбільш торгованою. Це звання зазвичай дістається стабільній криптовалюті під назвою tether.
  • На 10 провідних криптовалют припадає близько 88% від загальної частки ринку.
  • Технологія блокчейн використовується більш як 80 мільйонами користувачів.
  • Нині немає варіантів цифрової валюти центрального банку, оскільки криптовалютні транзакції повністю децентралізовані.
  • Більшість власників криптовалют зберігають свої монети в цифрових гаманцях та на крипто біржах, хоча апаратні гаманці – зовнішні накопичувачі, які можна відключати від інтернету для забезпечення додаткової безпеки – також стають популярними.

Станом на 2022 рік, за ринковою капіталізацією, біткоін лідирує з великим відривом. Наступним за величиною є ethereum. Після нього йде tether. Binance coin, cardano та solana — ось лише деякі з інших монет, які матимуть високу ринкову вартість у 2023 році.

Що ви можете робити з криптовалютою

Оскільки криптовалютні угоди можуть бути анонімними, вони відомі своїм використанням на нелегальних ринках «даркнет», де люди можуть обмінювати криптовалюти на такі речі, як наркотики чи зброю. Проте в останні роки індустрія блокчейна стала набагато легітимнішою. Криптовалюти можна використовувати у дедалі більшій кількості торгових точок. Люди можуть витрачати криптовалюти в Overstock, Microsoft та Newegg. А WooCommerce, який обробляє платежі приблизно для 30% інтернет-магазинів, нещодавно додав плагін, що дозволяє розплачуватися криптовалютою. Деякі компанії навіть виплачують зарплату у криптовалюті.

Ви також можете торгувати криптовалютами на ринку, як і акціями. В основному торгівля ведеться на біржах, таких як ця https://www.bybit.com/uk-UA/, де зареєструвати рахунок так само просто, як підключитися до PayPal. Більшість із них приймають перекази криптовалют, але вам доведеться використовувати кредитну картку або банківський переказ (обов’язково запитайте у своєму банку, чи дозволяють вони купівлю/продаж криптовалют чи ні), якщо ви хочете купувати за фіатні валюти.

Ви також можете інвестувати в первинні пропозиції монет (ICO), коли ви купуєте нову монету компанії до її появи на біржах, сподіваючись, що вона стане наступним біткоіном. Як бачите, на даному етапі купувати криптовалюту стало досить просто та зручно.